<<   Prefabrik Ev Uygulamaları  >>
 

Prefabrik yapıların üretimi fabrika ortamında gerçekleştirilmesi nedeniyle insana bağlı hatalar en aza inmektedir. Prefabrike yapıları oluşturan çelik profiller bilgisayar ortamında hesaplanıp tasarlandıktan sonra montaj edilir.

Prefabrik yapılar diğer klasik yapı türlerine göre 9-10 kat daha hafiftir ve yüksek dayanıma sahiptirler. Hafif çelik yapı teknolojisi kullanılarak üretilen prefabrike sistemler depreme karşı dayanıklıdır.

Prefabrike yapının büyüklüğüne göre 10 ile 20 gün arasında tamamlanabilir. Prefabrik yapı elemanları özel paketleme sistemleri ile kolay taşınır ve lojistik avantajı sağlamaktadır. Tek katlı olarak inşa edileceği gibi çok katlı olarak da inşa edilen prefabrik yapı sistemleri uzun ömürlüdür.

             
     
             
     
             
     
             
     
             

Şantiye Prefabrik : Prefabrike yapılar inşaat sektöründe en çok tercih edilen yapı sistemleridir. Ofis binaları, yatakhaneler, yemekhaneler, wc-duş binaları, sosyal ve ortak yaşam binaları, depo hangar gibi yapılarda kullanılmaktadır.

Prefabrik Evler : Ekonomik, dayanıklı, uzun ömürlü, estetik görünümlü ve hızlı olması sebebiyle ülkemizde kişisel ve toplu konut yapılarında prefabrik evler büyük ölçüde tercih edilmeye başlanmıştır. Bu evler tek katlı olabildikleri gibi, dubleks ve çok katlı olarak da üretilebilmektedir.

Ekolojik Yapılar : Prefabrik yapı elemanlarının çevre dostu ve sürdürülebilir olması nedeniyle ekolojik yapı sistemlerinde çok tercih edilmektedir.